مقالات

10 دلیل اینکه چرا باید یک وب سایت داشته باشید؟

۱۰ دلیل اینکه چرا باید یک وب سایت داشته باشید؟

خیلی از مدیران بر این باورند که داشتن یک صفحه فیس بوک یا اینستاگرام به منزله ی یک سایت به حساب آمده و می تواند روند کسب و کار آنها را رونق دهد اما این باور تنها فقط یک اشتباه است ، در این مقاله چندین مورد از علت های ساخت وب سایت و پاسخ به سوال چرا نیاز به یک وب سایت دارید؟ را باهم بررسی خواهیم کرد. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

1- برای ساخت نام تجاری خود (برندسازی)

یکی از بزرگترین دلایل ساخت وب سایت برای خودتان، کمک به ایجاد نام تجاری یا شخصی شماست. معرفی تخصص شما و یا کسب و کارتان به وسیله سایت می تواند در فرآیند برندسازی به شما کمک ویژه ای بکند.

در گذشته ساختن نام تجاری برای کمپانی ها بسیار محفوظ بود، اما امروزه با وجود موتورهای جستجوگر قدرتمندی مانند: گوگل و شبکه های اجتماعی پرطرفدار نباید تاثیر آنها را بر این روند نادیده گرفت.

حال اگر وب سایت شما به صورت اصولی ساخته شده باشد می تواند موقعیت های بیشتری را از طریق جستجوگرها به دست بیاورد که به روند آن سئو و بهینه سازی می گویند.

اگر شما هنوز سایت ندارید و درباره ی سئو چیزی نمی دانید نگران نباشید ما برای شما مقالاتی در بخش مقالات آماده کرده ایم، می توانید به راحتی آنها را یاد بگیرید.

 

2- وب سایت برای معرفی کسب و کار

شما نیاز دارید که با مشتریان و افراد جدید در دنیای فیزیکی و اینترنت رو به رو شوید تا به درآمد بیشتری دست پیدا کنید، بیاید با این حقیقت رو به رو شویم که با ساخت وب سایت برای خودتان شما می توانید به عنوان یک رزومه خوب، کار خودتان را به صورت حرفه ای به سایر افراد معرفی کند.

همچنین شما می توانید با در نظر گرفتن نیازهای مخاطبانتان مواردی را که می دانید حائز اهمیت هستند را به صورت مرتب در سایت قرار دهید و با معرفی مزایای خود و روشن ساختن مسیر فعالیت هایتان از سایر رقبا جلو بزنید.

 

3- برای در دسترس بودن

مهم نیست که ساعات کاری شما چه زمانی پایان می یابد، با ساخت وب سایت و بارگزاری آن بر روی فضای اینترنت همیشه در دسترس مشتریان خواهید بود و با این فرصت می توانید مشتریان بالقوه ای برای خود دست و پا کنید.

حالا اگر از جانب دیگری به این موضوع نگاه کنیم، می توانیم بگوییم که شما اگر وب سایتی برای خودتان هم نداشته باشید، مردم حتی به این فکر نمی کنند که شما وجود دارید! با ساخت وب سایت برای خودتان و معرفی آن می توانید بخوبی دیده شوید.

 

4- ساخت وب سایت و کسب اعتبار

یک وب سایت می تواند به شما کمک کند که در زمینه تخصصی خود اعتبار خوبی را ایجاد کنید. زیرا در این مکان می توانید به نظرات مشتریان پاسخ داده و آنها را راهنمایی کنید و اعتبار خودتان را افزایش دهید و همینطور با در کنار این استراتژی، باعث افزایش درآمد خود نیز می شوید.

برای اینکه بتوانید اعتبار خود را افزایش دهید می توانید به سوالات کاربران به صورت یک ویدیو یا مقاله پاسخ دهید و آنرا در وب سایت خود بارگزاری کنید تا آنها متوجه شوند که شما برای آنها ارزش قائل هستید.

 

5- برای حفظ رقابت

داشتن یک وب سایت در هر حوزه ای باعث ایجاد رقابت می شود و اگر شما بتوانید سایت خود را اصولی و کاربر پسند بسازید و خدمات خود را به صورت حرفه ای در سایت معرفی کنید، می توانید با سایر همکاران خود در این زمینه رقابت خوبی داشته باشید زیرا موتورهای جستجوی قدرتمندی مانند گوگل به کاربران کمک می کنند که شما و کسب و کارتان را سریعتر پیدا کنند اگر سایت شما تمیز تر و بهینه تر از سایر رقبا باشد قطعا بازخورد آنرا در کسب و کارتان حس خواهید کرد.

 

6- ساخت وب سایت برای ایجاد روابط

وب سایت ها برای برقراری ارتباط با سایرین عالی هستند، با داشتن یک وب سایت می توانید راه ساده ای برای طرفداران خود ایجاد کنید و با آنها در تماس باشید. وجود وب سایت باعث می شود که مخاطبان و شبکه خود را گسترش دهید.

 

7- برای صرفه جویی در وقت و هزینه

آیا به این جمله اعتقاد دارید؟ ” وب سایت شما می تواند زمان و پول شما را ذخیره کند ! ”

ساخت وب سایت و نگهداری از آن زیاد گران نیست مخصوصا اگر یاد بگیرید که خودتان این کار را به تنهایی انجام دهید.

توجه: هنگامی که از وب سایت خودتان به عنوان یک ابزار فروش و بازاریابی استفاده می کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که بازده سرمایه گذاری به طور کلی بالاتر از سایر گزینه های تبلیغاتی است.

 

8- کنترل نگاه کاربران و ایجاد تجربه کاربری مناسب

برای اینکه بتوانید با ساخت وب سایت بر احساسات یک کاربر اینترنت تاثیر بسزایی بگذارید، باید وب سایت خود را طبق اصول بهینه سازی و منطبق با کسب و کار خود ایجاد کنید زیرا هیچ فرد دیگری به جز خودتان نمی تواند وب سایتی را با مشخصات دقیقی که برای مشتریانتان در نظر گرفته اید را درک کرده و آنرا بسازد.

 

9- ساخت وب سایت، داشتن صفحه ی فیس بوک، اینستاگرام و توییتر نیست!

فیس بوک، اینستاگرام و توییتر ابزارهای عالی هستند و شما باید به طور کامل و مستمر از آنها استفاده کنید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که همه از این سرویس ها استفاده نمی کنند، گاهی اوقات تنها راه دسترسی به شما وب سایتتان است.

 

10- برای یادگیری مهارت جدید

در حالی که یادگیری یک مهارت جدید ممکن است به عنوان آخرین دلیل برای داشتن وب سایت به نظر برسد، اما باید گفت که این هم بسیار حائز اهمیت است.

زمانی که شما قادر به یادگیری چیزهای جدید هستید نه تنها مغزتان را به چالش می کشید، بلکه نمونه کارهای خود را در این زمینه افزایش می دهید و ارزش خود را در محل کار بالا می برید و علاوه بر همه ی اینها یادگیری ساخت وب سایت بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است.

خب امیدواریم که تا به اینجا متوجه شده باشید که چرا به یک سایت نیاز دارید اما شاید سوال بعدی شما این باشد که چگونه می توانید برای ساخت وب سایت اقدام کنید؟ نگران نباشید برای این موضوع هم فکری کرده ایم که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

خب! حالا به نظر می رسد که سایت شما آماده است، امیدوارم شروع قدرتمندی برای معرفی خود در فضای اینترنت داشته باشید، می توانید سوال های خودتان را از ما بپرسید.

نوشته های مشابه