سئو, مقالات

سئو چیست

قبل از آن که توضیح دهیم سئو چیست بهتر است به سوال سئو مخفف چیست پاسخ بدهیم تا بهتر با مفهوم این کلمه آشنا شوید. سئو مخفف بهینه سازی موتورهای جستجو (search engine optimization) است.

سئو فرآیندی برای کمک به رتبه بندی وب سایت یا بخشی از محتوا در Google است.

برای درک معنای واقعی سئو چیست به زبان ساده ، بیایید این تعریف را تجزیه کرده و بخش های مختلف آن را بررسی کنیم. در واقع ۳ عامل تاثیر زیادی در سئو دارند:

  • کیفیت ترافیک: شما می توانید همه بازدیدکنندگان جهان را به سایت خود جذب کنید ، اما اگر آنها به سایت شما می آیند باید هدف شان از ورود به سایت شما دقیقا خدمات مورد نظرشان باشد و شما هم باید دقیقا همان خدمات را به کاربران ارائه دهید. اگر گوگل به آنها بگوید شما مرکز فروش کامپیوترهای اپل هستید در حالی که واقعاً فروشگاه سیب فروشی هستید ، این ترافیک با کیفیتی برای سایت شما نیست. در واقع معنی ترافیک باکیفیت این است که بازدیدکنندگانی را جذب کنید که واقعاً به خدماتی که ارائه می دهید علاقه مند باشند و هدفشان از ورود به سایت تان همین باشد.
  • میزان ترافیک: هرچه افرادی که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) روی سایت شما کلیک می کنند بیضشتر باشد، ترافیک بیشتر بهتر است.
  • نتایج ارگانیک: تبلیغات بخش قابل توجهی از بسیاری از جستجو ها را تشکیل می دهند. ترافیک ارگانیک هر ترافیکی است که نیازی به پرداخت هزینه آن نیست و سایت شما بدون پرداخت هزینه در نتایج بالای گوگل قرار بگیرد و کابران را جذب کند.

تفاوت اصلی بین SEO و تبلیغات پولی این است که SEO شامل رتبه بندی “ارگانیک” است ، به این معنی که شما برای حضور در آن فضا هزینه نمی کنید. به بیان ساده تر استفاده از تکنیک های سئو برای بالا آمدن رتبه سایت شما بدون پرداخت هزینه همان سئو ارگانیک است.

در این راستا برای بهتر دیده شدن سایت شما به کاربران گوگل در میان انبوه سایت ها بحث سئو مارکتینگ مطرح میشود که با رعایت این اصول میتوانید در کمتر از ۶ ماه سایت تان را به صفحات برتر گوگل برسانید.

 

اهداف سئو سایت

تا اینجای مقاله متوجه شدیم سئو چیست اما سوالاتی که در این مرحله برای کاربران سایت مطرح میشود این است که اهداف سئو چیست ؟ اهداف سئو را نام ببرید ؟ هدف از سئو سایت های مختلف چیه و چرا باید یک سایت را سئو کرد؟ هدف از سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟

ما در این مقاله راجع به سئو که نوشته ایم قصد داریم همه چیز درباره سئو را به شما توضیح دهیم و به صورت کلی یک دید آگاهانه و روشن در این زمینه به شما بدهیم.

از مهمترین اهداف سئو سایت میتوان معرفی خدمات و کسب و کار شما به تمام کاربران گوگل و برند سازی شما در اذهانعمومی است.

وقتی کسب و کار شما مانند یک برند در ذهن کاربران حک شود این کاربران شاید برای دفعه اول از خدمات شما استفاده نکنند اما نام کسب و کارتان در ذهن شان ثبت شده و بیرون نمیرود و این کاربران بعد ها به مشتری دائمی شما تبدیل میشوند.

 

کاربرد های سئو

سئو سایت اهداف زیادی را دنبال میکند و در صورتی که به صورت اصولی و استاندارد در سایت به کار رود میتواند نتایج فوق العاده ای روی کسب و کار و سودآوری شما داشته باشد.

مهمترین کاربرد های سئو سایت این است که مانند یک جادو عمل میکند و شما میتوانی راه صد ساله را یک شبه بروید. سئو تکنیکال و اصولی میتواند شما را خیلی سریعتر از راه های معمولی به اهداف کاری تان برساند و موشک کسب و کارتان را روشن میکند.

از دیگر کاربرد های سئو سایت این است که در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی هزینه کمتری برای شما خواهد داشت و شما میتوانید برای همیشه از نتایج سئوی سایت تان برای بیشتر شدن سود کسب و کارتان بهره بگیرید.

اگر قرار باشد هر ماه به سایت ها و شبکه اجتماعی های مختلف هزینه تبلیغات پرداخت کنید این هزینه بسیار بیشتر از هزینه سئو سایت تان میشود و این تبلیغات یز دائمی نیستند و بعد از مدتی کمرنگ میشوند.

کاربرد شگفت انگیز سئو سایت این است که شما و کسب و کارتان ر بولد میکند و از شما یک برند معتبر میسازد. برند سازی شما باعث میشود در ذهن ها ثبت شوید و همه شما را بشناسند. معرفی شما به عنوان یک برند معتبر باعث اعتبار بخشیدن به کسب و کارتان میشود.